*alt_site_homepage_image* *alt_site_co_fund_image*
lt
en
Verslui Finansavimo partneriams

Žingsnis atgal gali būti skirtas tik įsibėgėjimui

Nuo Klaipėdos delfinariumo iki Danės krantinės, nuo gatvių Kretingoje iki Kauno „Akropolio“ – visoje Lietuvoje įvairūs objektai ir viešosios erdvės neapsiėjo be Raimundo Šimulio prisilietimo. Elektromechaniko specialybę nepriklausomybės pradžioje įgijęs klaipėdietis 2001 m. įkūrė sėkmingą elektros instaliacijų įrengimo bendrovę „Indikacija“.

Kodėl dirbu ne sau?

„1993–1997 metais užsiėmiau įvairiais amatu grįstais darbais, po to įsidarbinau energetiku įmonėje, kuri aptarnaudavo lietuviškos naftos pervežimą į Lenkiją. Įmonei netekus sutarties su naftos tiekėjais prasidėjo pokyčiai, privertę pagalvoti: „Kodėl turiu dirbti kitiems? Kodėl ne sau?“ Taip įkūriau individualiąją įmonę, o vėliau, 2007 metais įsteigiau UAB „Indikacija“, – pasakoja verslininkas.

R. Šimulis neslepia, kad verslo pradžia buvo sunki ir reikalaujanti didelės kantrybės. Jo teigimu, būtent užsispyrimas yra savybė, leidžianti versle pasiekti sėkmę.

„Jeigu žengei vieną žingsnį atgal, tai turi būti žingsnis įsibėgėjimui“, – šiuo moto vadovaujasi UAB „Indikacija“ vadovas.

Jis yra įsitikinęs, kad, jei siekiant tikslo neveikia planas, reikia keisti planą, bet jokiu būdu ne tikslą.

„Pradžia buvo tikrai labai sunki. Gerus penkerius metus nebuvo beveik jokio pelno, o pajamų užteko tik išgyventi „nuo algos iki algos“, bet ne plėtrai. Lūžis įvyko gavus pasiūlymą paskaičiuoti sąmatą Klaipėdos delfinariumo apšvietimui. Siūloma kaina buvo 120 tūkstančių litų. Viena įmonė atsisakė darbo, nes, pasirodo, „čia ne pinigai“. Kaip gali būti „ne pinigai“? Man tai tikrai buvo pinigai ir pasiūlymą priėmiau. Pradėjome dirbti ir puikiai dirbome su UAB „Hidrostatyba“, kartu augome kaip verslas“, – žingsnius į sėkmę prisiminė R. Šimulis.

Dirba visoje Lietuvoje

Verslininkas pripažįsta, kad ekonominę krizę išgyventi padėjo darbas su UAB „Hidrostatyba“, su kuria turėjo bendrų didelių užsakymų. Šiandien, po ilgos ir sunkios pradžios, įmonė išgyvena geriausius laikus.

„Įrengėme elektros instaliacijas delfinariume, Klaipėdos ir Kauno „Akropoliuose“, Danės krantinėje, viešose erdvėse Kretingoje, Tauragėje, Karklėje, Kuršėnuose ir dar daug kur. Dirbame visoje Lietuvoje, dabar orientuojamės į gatvių apšvietimą. Pasiekėme tą etapą, kai nebereikia reklamuotis, mus susiranda patys. Turime tam tikrą darbo etiką, pavyzdžiui, visada nemokamai skaičiuojame sąmatas, nesiskundžiame, kad po to neužsisako. Jeigu iš 50 sąmatų būna 3–5 užsakymai, tai normalu ir tikrai pelninga, viskas gerai. Tikrai ne visus konkursus laimime, bet versle nuo streso šiandien jau galime kažkiek atsipūsti“, – pozityviai situaciją vertina R. Šimulis.

Tinkamos investicijos plėtrai

Pašnekovas neabejoja, kad elektrifikacijos paslaugos nepraras aktualumo, nors vienos sritys ir specialybės iškyla, o kitos tampa nebereikalingos. R. Šimulio žodžiais, technologijų kaita neišvengiama ir mes turime su ja eiti koja kojon. Didesnę riziką jis įžvelgia rinkdamasis verslo partnerius.

„Stengiamės išvengti darbo su įmonėmis, kurios yra fiktyviai bankrutavusios ir pridariusios nuostolių kitiems. Lietuvoje tikrai daug įmonių, kurios gelbstisi bankrotais, didesnės įmonės net specialiai steigia antrines, kad galėtų bet kada jas likviduoti ir taip suvaldyti rizikas. Visi, kas bendradarbiauja, dėl to nukenčia. Tačiau ten, kur verslas, ten ir rizika. Niekur nedingsi, kiekviename žingsnyje tenka rizikuoti. Svarbu tą daryti apgalvojus“, – teigia „Indikacijos“ vadovas.

Per ilgus veiklos metus visko matęs verslininkas visgi iki šiol atranda naujų galimybių.

„Esame taupūs ir naujos technikos lengva ranka neperkame, bet neseniai reikėjo būtinai įsigyti ekskavatorių. Čia pravertė UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) siūlomos finansinės priemonės, konkrečiai, portfelinės garantijos lizingui, finansuojamos iš Europos regioninės plėtros fondo. Tai reiškia, kad bankas, suteikdamas paskolą, peržiūri tavo įmonės pastarųjų metų finansus, padaro išvadas ir, jeigu viskas gerai, įsitraukia konkrečią paskolą į INVEGOS garantuotų paskolų portfelį, taip išsprendžiamas užstato klausimas. Be to, INVEGA kompensuoja paskolos palūkanas. Mūsų atveju, viską įvertinus ir suskaičiavus, sutaupymas buvo toks ženklus, kad, užuot pirkę naudotą techniką, visgi nusipirkome naują, ko nebūtume sau leidę. Suprantama, kad nauja technika yra ilgiausiai tarnausianti investicija“, – pasiteisinusiu sprendimu dalijasi R. Šimulis.

Ilgai vykdoma veikla anksčiau ar vėliau verčia klausti apie tos veiklos prasmę. Ar verslas teikia tik pajamas, ar ir didesnį pasitenkinimą? UAB „Indikacija“ vadovas nedvejodamas įvardija savąją motyvaciją.

„Įsivaizduokite: važiuoji per Lietuvą, dairaisi ir didžiuojiesi: visur matai, kad štai tas ar anas projektas, pastatas ar gatvė, kokia vieša vieta yra būtent tavo įrengta. Malonu. Išties gera džiaugtis savo darbo vaisiais“, – atvirauja R. Šimulis.

Dienraščio „Klaipėda“ informacija

Žaliųjų finansų institutas