Vyriausybė nusprendė, kokių sričių inovacijos bus skatinamos
Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos atnaujintai Sumanios specializacijos programai. Vietoje šiuo metu esančių 20-ties prioritetų liks 7 prioritetai, į kuriuos bus susitelkta skatinant inovacijas šalyje.
„Sumanios specializacijos programos atnaujinimas yra viena iš Ekonomikos ir inovacijų ministerijos vykdomos inovacijų reformos dalių. Tarpinis jos vertinimas būtinas, siekiant užtikrinti, kad būtų orientuojamasi į tas sritis, kuriose Lietuva turi didžiausią potencialą. Sustambinti prioritetai ne tik leis tikslingiau panaudoti valstybės turimus finansinius išteklius orientuojantis į didžiausią potencialą turinčius verslo ir mokslo projektus, bet ir padės efektyviau atlikti projektų atrankos procedūras bei sumažins administracinę naštą“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.
Sumanios specializacijos programa atnaujinta pagal 2018 m. atliktą tarpinį sumanios specializacijos strategijos įgyvendinimo vertinimą. Vietoje 6 krypčių ir 20 prioritetų liks 7 svarbiausi prioritetai: energetika ir tvari aplinka; sveikatos technologijos ir biotechnologijos; agroinovacijos ir maisto technologijos; nauji gamybos procesai, medžiagos ir technologijos; sumanusis, netaršus ir integruotas transportas; informacinės ir ryšių technologijos; įtrauki ir kūrybinga visuomenė.
Sumanios specializacijos kryptis atitinkantys sektoriai sukuria 8,2 mlrd. eurų pridėtinės vertės. Tai sudaro ketvirtadalį viso Lietuvos bendrojo vidaus produkto. Pagal sumanios specializacijos prioritetines kryptis Lietuvoje dirba 383 tūkst. gyventojų.
2018 m., palyginus su 2017 m., sumanios specializacijos kryptis atitinkančių sektorių pridėtinė vertė išaugo 9 proc., o juose dirbančių asmenų skaičius padidėjo 2 proc.
2014–2020 m. laikotarpiu Sumanios specializacijos programai įgyvendinti iš viso numatyta skirti 679 mln. eurų Europos Sąjungos investicijų, iš kurių 397 mln. eurų administruoja Ekonomikos ir inovacijų ministerija.
Sumanios specializacijos programos stebėseną ir vertinimą atlieka Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su MOSTA.
Ekonomikos ir inovacijų ministerijos informacija.