Pratęstas paskolų paraiškų teikimo terminas turizmo ir viešojo maitinimo paslaugų teikėjams
Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA), atsižvelgdama į didelį turizmo ir viešojo maitinimo sektoriaus susidomėjimą, priėmė sprendimą pratęsti priemonės „Paskolos turizmo ir viešojo maitinimo paslaugų teikėjams“ paraiškų priėmimo terminą iki 2021 m. birželio 15 d. Pratęsus paraiškų priėmimo terminą dviem savaitėmis, išlieka sąlyga, kad finansavimo sutartys, kuriomis šiam sektoriui sudaroma galimybė gauti paskolas lengvatinėmis sąlygomis, turi būti pasirašytos iki 2021 m. birželio 30 d.
„Didelis susidomėjimas nuo COVID-19 nukentėjusioms Lietuvos turizmo, apgyvendinimo ir viešojo maitinimo sektoriaus įmonėms skirtomis skatinimo priemonėmis, patvirtino, kad toks finansavimas yra reikalingas. Tikimės, kad pratęstas paraiškų teikimo laikotarpis leis pareiškėjams tinkamai pasirengti paraiškų teikimui“, – sako INVEGOS Priemonių valdymo skyriaus vyresnioji projektų vadovė Sigita Rutkauskaitė.
Lengvatinės paskolos apgyvendinimo ar viešojo maitinimo paslaugas teikiantiems verslininkams skirtos būtiniausioms išlaidoms finansuoti, o kelionių organizatoriams paskolos skiriamos atsiskaityti su turistais už dėl COVID-19 protrūkio neįvykusias organizuotas turistines keliones.
Turizmo ir viešojo maitinimo paslaugų teikėjai, norintys pasinaudoti siūlomomis lengvatinėmis sąlygomis ir gauti finansavimą, paraiškas INVEGAI gali pateikti adresu https://tour.invega.lt.
Priemonei „Paskolos turizmo ir viešojo maitinimo paslaugų teikėjams“ įgyvendinti Ekonomikos ir inovacijų ministerija iš viso skyrė 30 mln. Eur iš valstybės biudžeto lėšų. Šia priemone jau pasinaudojo 55 verslo subjektai, kuriems buvo suteiktas beveik 19 mln. Eur finansavimas. Priemonę įgyvendina INVEGA.
UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) – LR Vyriausybės įkurta nacionalinė plėtros įstaiga, skirta padėti Lietuvos verslui gauti reikiamą finansavimą. Institucijos misija yra skatinti Lietuvos verslo augimą ir konkurencingumą: jos suteikiamos garantijos padeda išspręsti nepakankamo ar nepatrauklaus finansų įstaigoms užstato problemą, administruojamos ir tiesiogiai teikiamos lengvatinės paskolos, subsidijų bei rizikos kapitalo priemonės palengvina finansavimo gavimą.