*alt_site_homepage_image* *alt_site_co_fund_image*
lt
en
Verslui Finansavimo partneriams

Paskola smulkiajam ir vidutiniam verslui įpučia gyvybingumo

Gera idėja versle yra labai svarbi. Tačiau ne mažiau svarbios ir lėšos jai įgyvendinti. Nereta smulki ar vidutinė įmonė neturi finansinių galimybių dar vienam naujam startui, bet tai nereiškia, kad idėja – pasmerkta. Tai patvirtina kosmetikos ir grožio produktų gamintojos, UAB „Cosmoway“ pavyzdys.

Šios Kauno rajone, Piliuonoje, veikiančios įmonės vizitinė kortelė yra GREEN FEEL’S, bet ne mažiau žinomi ir jos gaminami prekės ženklų NIDA, VĖJAS, RŪTA, EFFA produktai. „Cosmoway“ nuolat gausina asortimento krepšelį, o naujas idėjas įgyvendinti jai ne kartą padėjo UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) siūlomos finansavimo priemonės.

Pagausino asortimento krepšelį, padidino darbo našumą

„Su „Invega“ susipažinome per mūsų banką 2016 m. pradžioje, kai skolinomės apyvartinių lėšų verslui vystyti. Paskola sudarė 80 tūkst. eurų“, – prisiminė „Cosmoway“ vadovas Vitalijus Voleika.

Gavusi paskolą, ši kosmetikos ir grožio produktų gamintoja įsigijo papildomą rotacinę išpilstymo įrangą, per valandą išpilstančią apie 1 tūkst. vienetų skystų kosmetinių produktų: rankų muilo, dušo želės, šampūnų ir kitų.

„Gauta paskola leido sukurti naujus projektus, papildyti bendrovės gaminių krepšelį naujais produktais, lanksčiau ir daugiau produktų pasiūlyti privačių prekės ženklų užsakovams“, – naudas vardijo bendrovės direktorius. Be to, nauja įranga 34 darbuotojus turinčiai įmonei leido gerokai padidinti darbo našumą.

„Atviro kreditų fondo 2“ paskola yra efektyvi ir lanksti, jei kas klaustų mano patarimo, tikrai ją rekomenduočiau ir kitiems smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams“, – tvirtino V. Voleika. „Cosmoway“ pasinaudojo ne tik šia, bet ir kitomis „Invega“ finansinėmis priemonėmis: daliniu palūkanų kompensavimu ir paskolos garantija.

Lėšų trūkumas nėra neišsprendžiama dilema

Su verslui reikalingų investicijų dilema susidūrę Ignas Staugaitis, „IDV Group“ vadovas, Gediminas Kriauza, UAB „Office System“ direktorius, garsus Lietuvos juvelyras Vytautas Jonutis, „Premiere“ juvelyrikos namų įkūrėjas, Viktoras Lygnugaris, parduotuvių tinklo „Vitrina Pro”, „Kavos draugo“ įkūrėjai Aurimas Vainauskas ir Vytautas Alekna bei nemažai kitų verslininkų šiandien gali pasidalyti savomis sėkmės istorijomis.

Vieni iš jų, pasinaudoję paskola iš „Atviro kreditų fondo 2“ įkūrė savo firmą, kiti išplėtė parduotuvių tinklą ar savo verslą, kredito lėšas panaudojo gamybos plėtrai ar atnaujino technologinę gamybinę įrangą. Apibendrinant galima drąsiai teigti, jog paskola smulkiajam ir vidutiniam verslui įpučia gyvybingumo.

Paskolos smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams iš „Atviro kreditų fondo 2“ teikiamos nuo 2016 metų. Šiuo „Invega“ finansiniu instrumentu jau pasinaudojo 566 smulkiojo ir vidutinio verslo subjektai, o bendra suteiktų paskolų suma siekia 65,4 mln. eurų.

Patraukli ne tik mažomis palūkanomis

„Invegos“ Priemonių valdymo skyriaus projektų vadovė Justina Prakapavičiūtė pabrėžė, kad ši priemonė rinkoje išsiskiria paskolos palūkanų mažumu. Dabar šios paskolos metinės palūkanos yra apie 3,3 procento.

„Tokio tipo paskolas „Invega“ smulkiajam ir vidutiniams verslui siūlo daugiau nei dešimtmetį – jos vis nepraranda populiarumo, tai rodo, kad Atviro kreditų fondo 2 ir panašios lengvatinės paskolos smulkiajam verslui yra patrauklios ir labai reikalingos. Šio tipo paskolos populiarumą lemia ir tai, kad ji lengvai prisitaiko prie verslo poreikių, t. y. galima skolintis tiek norint atlikti investicijas, tiek trūkstant apyvartinių lėšų, o jeigu yra poreikis, galima skolintis ir kredito linijos forma“, – privalumus vardijo J. Prakapavičiūtė.

Be to, pasak „Invegos“ Priemonių valdymo skyriaus projektų vadovės, imdami Atviro kreditų fondo 2 paskolą smulkiojo ir vidutinio verslo subjektai gali gauti ir „Invegos“ garantiją, atstojančią dalį bankuose prašomo užstato, bei pasinaudoti kita finansine paskata – daliniu palūkanų kompensavimu. „Visa tai pačią paskolą padaro dar patrauklesnę, o sutaupytas lėšas galima skirti kitiems verslo poreikiams“, – teigė J. Prakapavičiūtė.

Maksimali šio „Invegos“ finansinio instrumento trukmė yra 120, o taikant kredito liniją – 36 mėnesiai. J. Prakapavičiūtė pabrėžė, kad šias paskolas galima pasirašyti iki 2020 metų pabaigos, o kreditų kiekis vienam subjektui neribojamas. Šiame fonde dar yra likę nepaskirstyta beveik 8 mln. Eur. lėšų.

Vidutinis Atviro kreditų fondo 2 paskolos dydis – 115 554 eurai. Didžioji dalis paskolų (69 proc.) yra iki 100 tūkst. eurų. 21 įmonė arba 4 proc. smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų skolinosi nuo 450 tūkst. iki 600 tūkst. eurų, ir tik 4 bendrai su bankų lėšomis skolinosi daugiau kaip 600 tūkst. eurų.

Žaliųjų finansų institutas