*alt_site_homepage_image* *alt_site_co_fund_image*
lt
en
Verslui Finansavimo partneriams

Lietuvoje ruošiama pirmoji „InsurTech“ paslauga: gyvybės draudimą žada atpiginti trečdaliu

Rizikos kapitalo fondas „Koinvesticinis fondas“ kartu su verslo angelais atliko dar vieną sėkmingą investiciją, kuri leis pasinaudoti trečdaliu pigesniu draudimu – startuoja pirmasis draudimo technologijų, arba „insurtech“ sektoriaus, startuolis „Switch4sure“ Baltijos šalyse.

Planuojama, kad startuolis pasiūlys esamiems rizikinio gyvybės draudimo klientams pakeisti galiojančias draudimo sutartis į naujas tokiomis pačiomis sąlygomis už trečdaliu mažesnę kainą, tai yra suteikiant klientams galimybę gauti 33 proc. mažesnį įkainį jau turimam draudimo produktui. Pigesnį draudimą startuolis žada pasitelkdamas technologiją, kuri eliminuos beveik visas tarpininkų grandis iki pat perdraudimo bendrovės „Gen Re“, valdomos Warreno Buffetto.

„Pasaulinės perdraudimo įmonės gali pasiūlyti pačią žemiausia kainą, nes mūsų sprendinys eliminuoja visas tarpininkų  grandis ir tiesiogiai leidžia klientui gauti perdraudiko kainą“, – kaip „insurtech“ sprendimas turėtų sumažinti kainą, aiškina Mindaugas Jusius, „Switch4sure“ veikiančio startuolio UAB „InsurTech solutions“ vienas iš verslo angelų ir valdybos narys.

Leistų sutaupyti 4 mln. eurų per metus

Šiuo metu Lietuvoje rizikinį gyvybės draudimą turi virš šimto tūkstančio vartotojų. Pasinaudoję siūlomu inovatyviu sprendimu, jie galėtų sutaupyti 4 mln. eurų per metus.

„Sukūrėme visiškai skaitmenizuotą sprendimą, todėl patiriame minimalius administravimo kaštus ir visiškai neturime pardavimo išlaidų. Jam sukurtas unikalus algoritmas, kuris priartina klientą prie tarptautinio perdraudiko ir įgalina akimirksniu gauti individualų pasiūlymą. Sutartis sudaroma trimis mygtuko paspaudimais, tad klientui sutaupome ne tik pinigų, bet ir laiko“, - teigia bendrovės įkūrėjas ir vadovas Evaldas Valeiša.

Stebi rinką

„Lietuvoje matome tai, kad didžiąją dalį draudimo įmokų suvalgo pardavimo bei administravimo kaštai. Šią problemą lemia rinkos dydis, masto ekonomija, ir mažai išvystytas efektyvumas. Jeigu pažiūrėtume į pelningumą, draudimo įmonės nesiskundžia žemu pelningumu. Vis tik, lyginant su kitomis Europos šalimis, per didelė dalis kaštų nueina į administravimą, pardavimų skatinimą, komisinius agentams, – sako M. Jusius. – Manome, kad mūsų paslauga gali sukrėsti stipriai visą šitą rinką. Nes dabar šioje vietoje nekonkuruojama, visi turi labai panašias kainas keliolika metų.“

Startuolio įkūrėjai turi ambicingų veiklos plėtros planų ir kitose Europos šalyse, kuriose galioja panašus finansinės veiklos reguliavimas.

„PSD2 – tai galimybė prisijungti prie banko ir gauti duomenis automatiškai, ji įgalina mūsų klientui parodyti asmeninį pasiūlymą per vieną minutę čia pat, internetu, be jokių sveikatos tikrinimų. Esame bene pirmieji Europoje, kurie po naujųjų reglamentavimo normų ir atsivėrusių finansų sektoriaus plėtros galimybių pristato inovatyvų sprendimą. Pirmiausia pritaikysime algoritmą Lietuvoje gyvybės draudimo sektoriuje. Tačiau jau dabar sulaukiame didžiulio susidomėjimo šia technologija, tad turime ambicingų plėtros planų ir kitose rinkose“, – sako M. Jusius.

Bendradarbiaujama su Warreno Buffeto valdoma perdraudimo kompanija

Teikiamos paslaugos draudimo rizika bus perdraudžiama pasaulinio lygio bendrovėje „Gen Re”, kurią valdo Warrenas Buffetas. Tai pirmoji kompanija, pradėjusi teikti nelaimingų atsitikimų ir nekilnojamojo turto perdraudimo paslaugas. „Gen Re”, kaip tiesioginis perdraudikas, yra vienas iš pirmaujančių gyvybės, sveikatos, turto bei nelaimingų atsitikimų perdraudikų pasaulyje, valdantis 14 milijardų dolerių kapitalą.

KŪB „Ko-investicinis fondas“ – tai Ūkio ministerijos rizikos kapitalo priemonė, kurią valdo UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ kartu su savo dukterine įmone UAB „Kofinansavimas“. Fondą šiuo metu sudaro trys subfondai, finansuojami pagal Ūkio ministerijos rizikos kapitalo priemones „Ko-investicinis fondas“, „Ko-investicinis fondas II“ ir „Ko-investicinis fondas MTEPI“. Fondas skirtas vystyti Lietuvos rizikos kapitalo rinkai, auginti naujiems rizikos kapitalo rinkos dalyviams ir tokiu būdu suteikti platesnį kapitalo prieinamumą naujoms perspektyvioms Lietuvos įmonėms,  turinčioms ribotas galimybes pasinaudoti bankų siūlomomis verslo finansavimo priemonėmis. „Koinvesticinio fondo“ investicijoms Ūkio ministerija skyrė daugiau nei 24 mln. eurų iš Verslo finansavimo fondo, finansuojamo iš Europos regioninės plėtros fondo, ir valstybės biudžeto lėšų.

Remtasi portalų vz.lt ir delfi.lt informacija

Žaliųjų finansų institutas