*alt_site_homepage_image* *alt_site_co_fund_image*
lt
en
Verslui Finansavimo partneriams

Lietuvoje kuriamas naujas ilgalaikio finansavimo instrumentas, suteiksiantis daugiau galimybių verslui

Finansų ministerija viešai konsultacijai pateikė pakeitimo vertybiniais popieriais ir padengtųjų obligacijų įstatymo projektą, suteiksiantį finansinėms institucijoms daugiau galimybių pritraukti lėšų ir finansuoti verslo įmones bei tokiu būdu prisidėti prie  ilgalaikio šalies ekonomikos augimo skatinimo.

Šis įstatymas – Finansų ministerijos kartu su Europos rekonstrukcijos ir plėtros banku (EBRD) įgyvendinamo projekto, kuriuo siekiama Lietuvoje įtvirtinti paskolų ar kito finansinio turto pakeitimo vertybiniais popieriais ir padengtųjų obligacijų reglamentavimą, rezultatas.

„Šiuo projektu siekiame sukurti aiškius teisinius pagrindus naujų ilgalaikio finansavimo instrumentų leidimui, į kuriuos galės investuoti instituciniai investuotojai. Šiuos instrumentus išleidusios finansinės institucijos turės galimybę išlaisvinti savo kapitalą ir gautomis lėšomis didinti verslo finansavimo galimybes, įskaitant vidutinį ir smulkųjį verslą, taip pat fizinius asmenis. Tai prisidės prie ilgalaikio šalies ekonomikos augimo bei mūsų finansinio savarankiškumo“, - sako finansų viceministrė Loreta Maskaliovienė.

Šis projektas yra vienas iš Vyriausybės programos įgyvendinimo plano prioritetinių darbų, skirtų Lietuvos kapitalo rinkų plėtros skatinimui, išplečiant alternatyvių finansavimo šaltinių spektrą.

Pakeitimo vertybiniais popieriais ir padengtųjų obligacijų įstatymo projektą galima rasti čia. Finansų ministerija kviečia visus suinteresuotus asmenis teikti jam pastabas.

Įstatymo projekto priėmimas numatytas 2019-ųjų pavasario Seimo sesijoje.

Papildoma informacija:

Pakeitimas vertybiniais popieriais – procesas, kurio metu emitentas (kredito, finansų įstaigos) apjungia keletą finansinio turto rūšių ir jų pagrindu išleidžia vertybinius popierius. Taip sukuriami nauji vertybiniai popieriai, kurie siūlomi investuotojams, o emitentas gautomis naujomis lėšomis gali daugiau finansuoti šalies verslą. Dažniausiai šis finansavimo instrumentas būdavo taikomas būsto paskolų rinkoje, tačiau ilgainiui prigijo ir kitose srityse, pvz., kredito kortelių, paskolų automobiliams įsigyti ir t.t.

Finansų ministerijos informacija

Žaliųjų finansų institutas