*alt_site_homepage_image* *alt_site_co_fund_image*
lt
en
Verslui Finansavimo partneriams

Lengvatinė paskola padės nedidelėms įmonėms dėl joms neapmokėtų sąskaitų

Jei jūsų įmonė – nedidelė, o jūsų paslaugas ar prekes pirkusios įmonės dėl paskelbto karantino nebepajėgia apmokėti jūsų sąskaitų, galėsite pasinaudoti priemone „Apmokėtinų sąskaitų paskolos“ (toliau – paskolos ASAP). Ši greitai ir paprastai suteikiama paskola skirta apmokėti nedidelių verslo įmonių sąskaitoms, kurios buvo išrašytos iki karantino paskelbimo (nuo š.m. sausio 16 d. iki kovo 16 d. dienos). Paskolų ASAP teikimą inicijuoja INVEGA kartu su Lietuvos banku ir Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Kviečiame susipažinti su paskolų teikimo tvarka, o pats kvietimas teikti paraiškas bus paskelbtas jau balandžio 10 d., kai bus patvirtintos visos sąlygos.

Dėl paskolos galės kreiptis įmonės tiekėjos, kurių sąskaitų neapmokėjo arba tik iš dalies apmokėjo įmonė pirkėja, kuri dėl 2020 m. COVID-19 protrūkio patyrė sunkumų

Svarbu! Dėl paskolos besikreipianti įmonė turi būti Registrų centrui pateikusi finansines ataskaitas už 2019 metus!

  1. KOKIOS SĄSKAITOS YRA TINKAMOS PASKOLAI ASAP GAUTI?

Neapmokėta sąskaita turi būti išrašyta laikotarpiu nuo 2020 m. sausio 16 d. iki 2020 m. kovo 16 d. Minimali neapmokėta sąskaitos suma – 100 eurų (su PVM).

  1. KOKIOMS ĮMONĖMS, SKIRTOS PASKOLOS ASAP?

 

  • ĮMONĖMS TIEKĖJOMS, KURIOS DĖL 2020 M. COVID-19 PROTRŪKIO PATYRĖ SUNKUMŲ DĖL ĮMONIŲ PIRKĖJŲ NEAPMOKĖTŲ SĄSKAITŲ.

Įmonės pirkėjos, kurios nebepajėgia apmokėti sąskaitų, turi būti įtrauktos į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) mokesčių mokėtojų, nukentėjusių paskelbus karantiną, sąrašą. Prašyti paskolos gali įmonė tiekėja, kurios sąskaita neapmokėta dėl įmonės klientės veiklos sutrikimų, susijusių su karantinu.

  • ĮMONĖMS TIEKĖJOMS, įsteigtoms ne vėliau nei 2019 gruodžio 31 d., kurių vidutinis metinis darbuotojų skaičius 2019 m. buvo mažesnis nei 250 ir kurių metinės pajamos 2019 m. neviršija 50 mln. eurų, o įmonės balanse nurodyto turto vertė 2019 m. gruodžio 31 d. neviršija 43 mln. eurų.

Svarbu! Įmonė pirkėja ir įmonė tiekėja negali priklausyti tai pačiai įmonių grupei.

  • ĮMONĖMS TIEKĖJOMS IR ĮMONĖMS PIRKĖJOMS, NEPRIKLAUSOMAI NUO JŲ VEIKLOS SRITIES

Į paskolą gali pretenduoti įvairiose veiklos srityse veikiančios įmonės, išskyrus: ginklų ir šaudmenų, tabako ir distiliuotų alkoholinių gėrimų ir susijusių produktų gamybos bei prekybos sektoriuose; užsiimti azartinių lošimų ar lažybų organizavimo veikla, taip pat negali užsiimti finansine veikla.

 

  • ĮMONĖMS TIEKĖJOMS, KURIŲ FINANSINĖ PADĖTIS IKI KARANTINO PASKELBIMO BUVO VIDUTINĖ ARBA GERESNĖ

Besikreipianti dėl paskolos įmonė 2019 m. gruodžio 31 d. nebuvo laikoma sunkumų patiriančia įmone.

Įmonės tiekėjos kredito reitingas paraiškos pildymo metu turi būti vidutinis arba geresnis.

Nei įmonė pirkėja, nei įmonė tiekėja pagal paraiškos metu turimus naujausius duomenis, nėra įtraukta nei į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) skelbiamą ilgalaikių skolininkų sąrašą[1], nei į VMI skelbiamą minimalių patikimo mokesčių mokėtojo kriterijų neatitinkančių įmonių sąrašą[2].

Paskolos gavėjas yra išlaikęs bent 50 procentų darbuotojų, palyginti su Paskolos gavėjo darbuotojų skaičiumi, buvusiu 2020m. kovo 1 d.

 

  • ĮMONĖMS TIEKĖJOMS, KURIOS PATEIKĖ ATASKAITAS REGISTRŲ CENTRUI UŽ 2018 M. IR 2019 M.

Paskolos prašančios įmonės finansinės ataskaitos už 2018 m. ir 2019 m. pateiktos VĮ Registrų centrui. Įmonė, kuri įsteigta 2019 m., privalo būti pateikusi finansines ataskaitas VĮ Registrų centrui tik už 2019 m.

Svarbu! Kreipiantis dėl paskolos įmonė tiekėja turės į sistemą įvesti tik neapmokėtos ar iš dalies apmokėtos sąskaitos duomenis. Visą kitą informaciją patikrins INVEGA!

 

  1. KOKIO DYDŽIO PASKOLA GALI BŪTI SUTEIKTA?

Įmonei tiekėjai gali būti suteikta minimali paskolos suma 1000 Eur, ji suteikiama 24 mėnesių laikotarpiui. Paskola pradedama grąžinti ir palūkanos pradedamos mokėti, praėjus 6 mėnesiams po paskolos išmokėjimo dienos.

 

  • PASKOLOS SUMA

Paskolos suma vienam gavėjui negali viršyti nė vienos iš šių maksimalių ribų:

25 % įmonės 2019 m. pardavimo pajamų;

85 % neapmokėtos patvirtintų sąskaitų vertės;

Kai paskolos gavėjas yra įmonė, kurios 2019 m. gruodžio 31 d.  vidutinis metinis darbuotojų skaičius buvo mažesnis nei 10 ir kurios metinės pajamos neviršijo 2 mln. eurų, o įmonės balanse nurodyto turto vertė  neviršijo 2 mln. eurų – 10 000 Eur;

Kai paskolos gavėjas yra įmonė, kurios 2019 m. gruodžio 31 d. vidutinis metinis darbuotojų skaičius buvo mažesnis nei 50 ir metinės pajamos neviršija 10 mln. eurų, o įmonės balanse nurodyto turto vertė neviršijo 10 mln. eurų. – 30 000 Eur;

Kai paskolos gavėjas yra įmonė, kurios 2019 m. gruodžio 31 d. vidutinis metinis darbuotojų skaičius buvo mažesnis nei 250 ir įmonės metinės pajamos 2019 m. neviršija 50 mln. eurų, o įmonės balanse nurodyto turto vertė neviršija 43 mln. eurų – 100 000 Eur.

 

  • PALŪKANŲ NORMA

Palūkanų norma: bazinė norma[3], taikoma 2020 m. sausio 1 d., pridėjus 0,5 proc. p. kredito

rizikos maržą; bet bendra palūkanų norma negali būti mažesnė nei taikytina kredito rizikos

marža.

 

Įmonė turi turėti sąskaitą Lietuvos Respublikoje registruotoje kredito įstaigoje.

[1] https://www.vmi.lt/cms/ilgalaikiu-skolininku-sarasas.

[2] https://www.vmi.lt/cms/informacija-apie-mokesciu-moketojus.

[3] Bazinės normos apskaičiuojamos pagal Komisijos komunikatą dėl orientacinių ir diskonto normų nustatymo metodo pakeitimo (OL C 14, 2008 1 19, p. 6) ir paskelbiamos Konkurencijos generalinio direktorato interneto svetainėje https://ec.europa.eu/competition/state_aid/legislation/reference_rates.html.

Žaliųjų finansų institutas