*alt_site_homepage_image* *alt_site_co_fund_image*
lt
en
Verslui Finansavimo partneriams

Koinvesticinis fondas investavo į vibracijų energijos generatoriaus kūrėjus, sudominusius verslo gigantus

Rizikos kapitalo fondas „Koinvesticinis fondas“ kartu su verslo angelų tinklo „LitBan“ nariais investuoja į lietuvišką startuolį „Nanoenergija“, kurio komanda sukūrė vibracijų energijos generatorių. Šis daiktų interneto kategorijai priskiriamas prietaisas yra toks paklausus, kad jį jau naudoja tokie globalios rinkos žaidėjai kaip „Siemens“, „Husqvarna“, Singapūro telekomunikacijų koncernas „Singtel“, Belgijos geležinkeliai. Bendra investicijos suma į startuolį siekia 180 tūkst. EUR, „Koinvesticinio fondo“ dalis – 126 tūkst. EUR.

Vibracijų energijos generatorius yra prietaisas, kuris tvirtinasi prie bet kokio vibruojančio daikto ir verčia vibraciją elektros energija. Tokį generatorių su prekiniu ženklu „Viezo“ sukūrė Donatas Ponamariovas, Vytautas Jaškevičius ir Donatas Darkšas, išradėjams talkino Kauno Technologinio Universiteto mokslininkai. Šio daiktų interneto kategorijai priskiriamo prietaiso panaudojimo spektras yra labai platus – pramonėje, gamyboje, kasyboje, naftos ir dujų gavyboje, geležinkeliuose. Šių metų pradžioje prietaisą sukūrę verslininkai, šiandien jau turi 13 klientų visame pasaulyje.

„Pirminė idėja buvo generuoti elektrą iš lietaus lašų, tačiau atlikus testų seriją paaiškėjo, kad su šiandienine technologija tai yra kol kas per brangu. Todėl identifikavome problemą daiktų interneto srityje ir pamatėme, kad galime kurti vibracijų energijos generatorių. Šis prietaisas sutaupo lėšų ir sprendžia aplinkos taršos problemas. Pavyzdžiui, ant vibruojančių įrenginių yra daug belaidžių jutiklių, kurie matuoja motorų darbą ir visi šie jutikliai yra maitinami iš baterijų, kurios yra labai taršios. Mūsų prietaisas sugeneruoja pakankamą kiekį energijos vien tik nuo vibracijos, taip maitina visus sensorius ir sumažina proceso sąnaudas iki 60 procentų“, - sako „Nanoenergija“ įkūrėjas ir vadovas Donatas Ponamariovas.

Lietuvių sukurtas įrenginys taip pat geba jungtis prie daiktų interneto tinklo. „Nanoenergija“ iš investuotojų gautus pinigus ketina skirti tyrimams ir produkto tobulinimui, pradavimų skatinimui ir šio įrenginio patentavimui.

„Produkto kūrimo kelią ir steigėjus stebėjome beveik metus iki investicijos. Šis sprendimas sužavėjo išbaigtumu ir pritaikymo galimybėmis. Mus pamažu supa išmanūs daiktai ir tokie nematomi pagalbininkai, kaip „Nanoenergijos“ generatorius, tampa labai svarbia ketvirtosios pramonės revoliucijos dalimi. „Nanoenergijos“ išradimas ne tik atveria naujas daiktų interneto panaudojimo galimybes, bet ir prisideda prie pastangų mažinti aplinkos taršą. Tai ne tik inovatyvi, bet ir prasminga investicija“, -  sako „Koinvesticinio fondo“ vadovė Viktorija Vaitkevičienė.

Drauge su Koinvesticiniu fondu į startuolį „Nanoenergija“ investavo verslo angelų tinklo „Litban“ nariai - Rita Sakus, Mindaugas Rasimavičius, bendrovė „Sofigama“, Lina Astrauskė ir kiti.

„Elektros surinkimo technologija yra reikšmingas žingsnis link efektyvesnio energijos vartojimo bei gamybos. „Nanoenergija“ kuriamas produktas mus priartina prie tvaresnio rytojaus ir geresnės ateities. Mes didžiuojamės investavę į šią lietuvišką technologijos inovaciją“, - sako viena iš investuotojų ir „LitBAN“ valdybos narė Rita Sakus.

Jai antrina ir investuotojų atstovas bei „LitBAN“ narys Mindaugas Rasimavičius: „Investavome į šią įmonę ne tik dėl unikalios prietaiso idėjos, kurio panaudojimo galimybės beribės, bet ir dėl steigėjų „užsidegimo“, jų technologinės kompetencijos bei rinkos išmanymo“.

Kad „Nanoenergija“ kuriama produkcija yra aktuali pasauliniu mastu rodo ir tai, kad lietuviai laimėjo antrą vietą Europos Sąjungos tvariosios energetikos inovacijų skatinimo tinklo „EIT InnoEnergy“ skelbiamame konkurse „PowerUp! Challenge“, kuris skirtas inovatyviems energetikos startuoliams, sparčiai augančioms bendrovėms.

Žaliųjų finansų institutas