Iššūkių kupinas maisto pramonės verslas: svarbiausia – tvirtas charakteris
Profesionali komanda, gamybos procesų ir technologijų tobulinimas ir tvirtas vadovavimas – trys svarbiausi sėkmingo verslo elementai, sako Algirdas Prochorskis, įmonės „Alevista“, veikiančios Kauno rajone, vadovas.
Eksportuoja į Europos šalis
„Savo veiklą pradėjome prieš 15 m. kaip rūkytų paukštienos gaminių įmonė. Palaipsniui įmonė plėtėsi, įsirengėme naują šiuolaikišką gamybos cechą, pakeitėme gamybos kryptys. Pamažu įsirengėme paukštienos išpjaustymo liniją, matavimo ir staigaus individualaus užšaldymo linijas, pradėjome gaminti dešras ir vyniotinius, gamyboje pradėjome naudoti kiaulieną. Visa tai suteikė galimybę užimti tvirtas rinkos pozicijas ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Šiandien pusę savo produkcijos eksportuojame į Vakarų Europos šalis“, – apie savo verslą pasakoja A. Prochorskis.
Dirbant maisto pramonėje, didžiausias iššūkis, anot jo, yra tai, kad šis sektorius patenka į aukštos rizikos segmentą – maistas greitai genda, todėl svarbus greitas ir operatyvus profesionalios komandos darbas, nes kitaip gali grėsti didžiuliai nuostoliai. Pradėjus veiklą nuo 6 darbuotojų šiandien įmonėje dirba beveik 80 žmonių.
„Mūsų technologai nuolatos dirba stengdamiesi sujungti šiuolaikines technologijas su tradiciniais ir etniniais lietuvių virtuvės skoniais. Norime lygiuotis į geriausius ir tapti geriausiais Lietuvoje, o kadangi esame dar nedidelė įmonė, turime kažkuo būti išskirtiniai, kad būtume konkurencingi rinkoje. Turime inovatyvių technologinių sprendimų – maisto kalibravimo sistemą, kuri padeda tiksliau pamatuoti, dozuoti porcijas, modernią įrangą, leidžiančią greičiau ir efektyviau dirbti, puikų kolektyvą, su kuriuo sėkmingai dirbame šioje nelengvoje konkurencinėje kovoje“, – sako jis.
Įmonės vadovui svarbu nuolat tobulinti gamybos procesus ir technologijas. Toks požiūris nulėmė tai, kad šiandien įmonė gali pasiūlyti daugiau nei šimtą skirtingų gaminių skirtingose kategorijose.
„Vienas iš mūsų privalumų – rankinis šviežios vištienos išpjaustymas, kuris leidžia pateikti ne tik standartizuotų pozicijų gaminius, bet ir patenkinti išskirtinius klientų poreikius“, – dalijasi pašnekovas.
Svarbu stiprus charakteris
Verslininko A. Prochorskio teigimu, vadovavimo patirties ankstesnėse darbovietėse neturėjo, todėl įkūrus nuosavą verslą reikėjo nemažai ko išmokti.
„Baigęs tuometinę maisto pramonės aukštesniąją mokyklą, dirbau įvairiose panašaus profilio maisto pramonės įmonėse. Nuosavą verslą įkūriau nusipirkęs seną cechą, kurį teko prikelti antram gyvenimui. Tapus įmonės vadovu, sunku buvo viskas, o kiekviena diena buvo tarsi naujas iššūkis, tačiau tie iššūkiai yra ir galimybės, o nueitas kelias niekada neleidžia sustoti“, – pasakoja vyras.
Paklaustas apie tai, kas svarbiausia kuriant savo verslą, A. Prochorskis sako, kad versle svarbu stiprus charakteris, užsispyrimas ir savo kelio ieškojimas.
„Net jei ir atrodo, kad jo nėra, svarbu ieškoti savo kelio. Kai jau atrodo, kad atėjo laikas pasiduoti ir užbaigti veiklą, reikia susikaupti ir vėl bandyti pramušti kelius bei nugalėti iškilusias kliūtis, o galų gale viskas pavyksta“, – sako vyras.
Jo teigimu, vienu didžiausių postūmių jo verslui tapo nacionalinės plėtros įstaigos UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) siūlomos verslo skatinimo programos.
„Mums, kaip aukštos rizikos grupės verslui „Invegos“ suteiktos garantijos bei palūkanų kompensavimas paskoloms buvo labai svarbus, leido sėkmingai vykdyti savo veiklą, plėsti ir efektyviai dirbti toliau“, – teigia įmonės vadovas.
Įmonė pasinaudojo priemonėmis „Atviras kreditų fondas 2“ ir „Dalinis palūkanų finansavimas“, finansuojamomis iš Europos Sąjungos investicinių fondų.