Didelių įmonių garantijos galės būti finansuojamos grįžusiomis lėšomis
Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva plečiamas grįžusių lėšų įgyvendinant finansines priemones spektras: nuo šiol jomis galės pasinaudoti ne tik smulkusis ir vidutinis verslas, bet ir didelės įmonės. Tokiam siūlymui šiandien posėdyje pritarė Vyriausybė.
„Dabartinėje rinkoje yra didelis finansinių instrumentų, skirtų ne tik smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams, bet ir didelėms įmonėms, poreikis. Tokie instrumentai, kaip eksporto kredito garantijos, garantijos už paskolas, ypač svarbūs didelių įmonių veiklos plėtrai ir siekiui įsitvirtinti naujose užsienio rinkose. Dėl to priimtas sprendimas, kad Lietuvos didžiosios įmonės galėtų pasinaudoti ir įgyvendinant finansinius instrumentus grįžusiomis lėšomis“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.
Šiuo metu Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ įgyvendina verslui skirtas finansines priemones: teikiamos garantijos, lengvatinės paskolos, investuojamas rizikos kapitalas.
Nuo 2019 metų pradėta įgyvendinti ir didelėms įmonėms skirta eksporto kredito garantijų priemonė, kuri užtikrins jų verslo konkurencingumą veržiantis į strategines eksporto rinkas ir skverbiantis į naujas rinkas. Eksporto kredito garantijos gerins didelių įmonių priėjimą prie išorinių finansavimo šaltinių, didins verslo konkurencingumą, skatins verslo plėtrą, didins eksporto apimtį.
Finansinių priemonių pranašumas – „atsinaujinančios“ lėšos, t. y. paskolinus ar investavus finansinėms priemonėms skirtas lėšas, jos sugrįžta ir gali būti dar kartą panaudojamos tiems patiems tikslams kartu pritraukiant ir privačias investicijas.