Užsienyje itin populiarus plūduriavimas kapsulėje kelią skinasi ir Lietuvoje
„Nelaukėme, kol mintis šaus į galvą, patys pasukome įdomiu keliu. Procesai, vykstantys žmogaus viduje, ir galimybės juos keisti atvedė link šios naujos ir modernios atsipalaidavimo priemonės – plūduriavimo kapsulių. Tai puikus įrankis, padedantis nepasimesti beprotiškai lekiančiame šių dienų pasaulyje, ir ideali vieta, kur gali sustoti ir, užuot žiūrėjęs į priekį, bent trumpam atsigręžti, ir įsiklausyti į tai, kas vyksta mūsų viduje“, – sako „Only Good Vibes“ plūduriavimo studijos įkūrėjai Povilas Jakutis ir Gytis Trililauskas.
Vilniuje įsikūrusiai plūduriavimo studijai kiek daugiau nei dveji metai, o Povilas ir Gytis džiaugiasi, kad turi pastovių plūduriuotojų ratą ir tikisi, kad vis daugiau žmonių sužinos apie šį sveikatinimo ir atsipalaidavimo būdą. Šiandien vyrus, turinčius nuosavą verslą, labiausiai džiugina klientų šypsenos.
„Smagu, kai matome, jog po procedūros išėję žmonės plūduriuodami atrado truputį ramybės ar geriau pažino save“, – sako Vilniuje įsikūrusios studijos „Only Good Vibes“ įkūrėjai.
– Povilai, Gyti, kaip galėtumėte apibūdinti plaukiojimą kapsulėje žmogui, kuris nieko apie tai nėra girdėjęs?
– Plūduriavimas – atpalaiduojanti terapija, skirta padėti žmogaus organizmui pasiekti optimalaus veikimo būseną, o protui pailsėti ypatingai meditavimui pritaikytoje aplinkoje. Sesijos metu tu panyri ir plūduriuoji erdvioje kapsulėje, pripildytoje odos temperatūros vandeniu, kuriame ištirpinta daugiau nei 500 kilogramų EPSOM druskos. Ji mineralais praturtina odą, raumenis bei sąnarius. Kūnas vandens pagalba mineralus pasisavina kur kas sparčiau ir efektyviau nei kitomis priemonėmis. Po plūduriavimo sesijos oda tampa pastebimai švelnesnė ir atjaunėjusi.
– Šis atsipalaidavimo ir sveikatinimo metodas trunka valandą, o šiandien nemažai žmonių yra nuolatos pripratę kažkur bėgti, vienu metu daryti kelis darbus, tad ar laikas vandens kapsulėje jiems neprailgsta?
– Tikrai visko pasitaiko. Kartais pirmi kartai reikalauja nemažai pastangų ir kantrybės. Daugeliui išbūti valandą tik su savimi – nemažas iššūkis. Tačiau tie, kas ieško, puikiai supranta, kad valanda ramybės tik su savimi gali praturtinti kur kas labiau nei perskaityta knyga ar sutiktas žmogus.
– Kaip apibūdintumėte plūduriavimo jausmą kapsulėje? Ar jis skiriasi, tarkime, pirmąjį ir ketvirtąją kartą?
– Nepaisant to, ar žmogus ateina pirmąjį ar šimtas pirmąjį kartą, jis gali tikėtis vis kitokių potyrių, mat kiekvienas kartas yra savaip ypatingas. Pirmą sykį plūduriuoti bandantiems žmonėms stengiamės kuo mažiau pasakoti apie procedūros metu patiriamus pojūčius. Norime, jog žmogus pats suvoktų, ką plūduriavimas jam duoda. Reguliariai plūduriuojantys pripranta prie procedūros aplinkos, jų kūnai greičiau atsipalaiduoja druskos prisotintame vandenyje, o mintys greičiau pasiekia meditacinę būseną. Tačiau kiekvienas kartas yra savaip ypatingas.
– Kokius plūduriavimo kapsulėje privalumus jūs įžvelgiate, kuo tai gali būti naudinga sveikatai?
– Plūduriavimo metu kūnas visiškai atsipalaiduoja, raumenys išsivaduoja nuo įtampos, o tai turi labai stiprų terapinį poveikį. Atsipalaidavus kūnui, jis tarsi ištirpsta ir išnyksta. Kapsulėje nėra jokių išorinių dirgiklių, todėl tai suteikia galimybę smegenims pailsėti nuo nesibaigiančio šurmulio. Plūduriavimas turi antistresinį, raminantį, atpalaiduojantį poveikį.
– Kokie žmonės ir dėl kokių priežasčių dažniausiai ateina paplūduriuoti? Galbūt sportininkai, o gal vyresni asmenys?
– Šis klausimas dažnai skamba iš mūsų lankytojų lūpų. Mes tuos žmones apibūdiname kaip ieškančius ramybės, geresnės gyvenimo kokybės ar tiesiog laiko sau. Čia svarbiau ne amžius, o gyvenimo būdas ir filosofija. Plūduriuoti iš esmės gali visi, net ir nėščiosios. Tačiau visada primygtinai prašome žmonių, turinčių kvėpavimo takų, širdies sutrikimų bei nėščiųjų prieš atvykstant plūduriuoti pasikonsultuoti su medikais. Tiesa, dėl itin didelės druskos koncentracijos kapsulėje nepatartina atvykti turintiems nubrozdinimų ar neseniai pasidariusiems tatuiruotę – jiems plūduriuojant druska dirgina sujautrėjusias odos vietas.
– Plūduriavimo kapsulės naujovė Lietuvoje, ar jūsų negąsdino rizika ir visiška nežinomybė?
– Didelių baimių nebuvo. Galbūt todėl mūsų studija ir vadinasi „Only Good Vibes“. Į viską stengiamės žiūrėti optimistiškai ir nesureikšminti iškylančių sunkumų – taip viskas gerokai paprasčiau. Plūduriavimo centrų pasaulyje daugėja kiekvienais metais ir mes įsitikinę, kad Lietuvoje atrasime savo klientų ratą: ieškančių, nebijančių atsisukti į save ir norinčių prisiliesti prie vis dar mistiškai skambančio „čia ir dabar”.
– Vaikinai, o ką veikėte prieš nerdami į verslo vandenis?
– Povilas: Mokydamasis mokykloje ir universitete visuomet jaučiuosi lyg ne savame kailyje. Buvo bandymų dirbti „normalų darbą”, tačiau juose užsibūti nepavykdavo. Tokie mano protestai prieš mokyklose bruktas „teisingas profesijas“ baigėsi tuo, kad mano gyvenime atsirado pokeris. Jis padėjo išsisukti nuo gąsdinančiai atrodžiusio (ir atrodančio) darbo nuo 8 iki 17 valandos. Po studijų pavyko įgyvendinti seną svajonę – keliauti. Metus trukusios kelionės metu nenušvitau ir stebuklingų idėjų nesugalvojau, tačiau grįžau labiau pasitikėdamas savimi ir aplink vykstančiais procesais.
Gytis: Baigiau ekonomikos bakalauro mokslus ir supratau, kad akademinės studijos nėra skirtos man arba tiesiog visiškai netenkino mokslo sistemos lygis. Po studijų darbavausi keliose tarptautinėse įmonėse. Norėjau dirbti su profesionalais iš užsienio. Komandiruotės darbo metu atrodė patrauklu – juk išmaišiau nemažai pasaulio, susipažinau su naujomis asmenybėmis, tačiau po kelių mėnesių visa „romantika“ išgaravo. Supratau, jog tai tas pats sunkus darbas, kuriame lieka dar mažiau laiko sau. Tada paraleliai ir pradėjome su Povilu austi plūduriavimo studijos idėją, likus mažiau nei mėnesiui iki oficialaus atsidarymo atsisveikinau su savo sena darboviete.
– Esate jauni verslininkai, įsivaizduoju, kad verslo pradžia visomis prasmėmis nebuvo lengva. Iš kur pavyko gauti reikalingų lėšų, kaip pavyko susidoroti su naujais iššūkiais?
– Kai bandome prisiminti, atrodo, jog viskas susiklostė būtent taip, kaip ir reikėjo. Dalį pinigų sumos gavome, kaip subsidiją iš valstybės, dalį įdėjome iš savo kišenės. Verslo pradžiai iš vienos kredito unijos pasiėmėme lengvatinę Verslumo skatinimo fondo paskolą (šiuo metu teikiamos lengvatinės paskolos iš „Verslumo skatinimo 2014-2020 fondo, finansuojamo Europos socialinio fondo lėšomis“). Neturėjom nuosavo turto užstatui, tad UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) suteikė paskolos garantiją. Tai mums leido įsikurti tinkamose patalpose ir įsigyti plūduriavimui skirtą įrangą.
– Kokie dalykai turint nuosavą verslą jus džiugina labiausiai, o kas yra sudėtingiausia?
– Labiausiai džiugina, jog pavyko tai, ko Lietuvoje dar nebuvo. Smagu matyti, jog žmonės vertina plūduriavimą ir iš jo pasiima šį tą naudingo. Tada tai tampa truputį daugiau nei verslu. Pasaulyje nuolat daugėja streso ir problemų, smagu, kad galime padėti su tuo kovoti.
– Kaip manote, nuo ko priklauso verslo sėkmė, ar užtenka turėti tik unikalią idėją?
– Ko gero, daugelis nepatikės, bet mūsų verslo tikslas nėra pelnas. Didesnę laimę gauname iš ryšio su žmonėmis, kuris gimsta besidalijant patirtimi ir mintimis. Atrodo, kad sėkmė slepiasi čia, o ar neklystame, parodys laikas.
– Ką galėtumėte patarti pradedantiesiems verslininkams, kad jų verslą lydėtų sėkmę?
– Norėtųsi, kad ateities verslai būtų labiau orientuoti į gaminio kokybę ir naudą bendruomenei, o ne į skaičius sąskaitoje. To norime palinkėti jums ir, žinoma, sau.