Sporto aistruolis telšietis pomėgį paversti nuosavu verslu svajojo nuo mažų dienų
Jei tikitės sėkmingo verslo, veikla turi teikti džiaugsmo. Tuo įsitikinęs sporto centro „Džiugas GYM“ direktorius Stasys Mankevičius.
Nuo vaikystės aktyviai sportavęs vyras apie savo sporto klubą svajojo daugybę metų. Kaip šios mintys galiausiai virto realybe ir kokių žingsnių teko imtis norint išvengti smulkiam verslui tenkančių iššūkių?
Planą vystyti pradėjo dar vaikystėje
S. Mankevičius pasakoja, jog „Džiugas GYM“ idėja gimė vos susidūrus su sportu. Tiesa, iki jos įgyvendinimo praktikoje praėjo ne vieneri metai – jaunam žmogui kuriant savo verslą tenka įveikti ne vieną iššūkį, o sporto klubo Telšiuose atveju to padaryti ilgai nebuvo kaip.
„Sportas – viso mano gyvenimo hobis, todėl nuo mažų dienų planavau, kaip įgyvendinti šią svajonę. Tačiau anksčiau to padaryti neleido įvairiausios aplinkybės, svarbiausia – finansinė situacija, ilgai neleidusi imtis jokių praktinių žingsnių“, – pasakoja jaunasis verslininkas.
Kas pasikeitė? Ar iššūkiai, su kuriais teko susidurti prieš tai, išnyko? Priešingai, S. Mankevičius aiškina, jog situacija pasikeitė tik tuomet, kai jis pats ėmė galvoti kitaip.
„Galiausiai nusprendžiau tiesiog spontaniškai – atėjo metas svajones paversti realybe. Tad vieną rytą atsikėliau ir tiesiog ėmiausi ieškoti, kaip planus įgyvendinti“, – prisimena „Džiugas GYM“ direktorius.
Rado būtent tai, ko trūksta Telšiams
Pirmieji žingsniai: vietinės rinkos analizė ir detalus verslo planas, kuris padėtų optimizuoti turimas santaupas ir apskaičiuotų, kiek jų trūksta iki kokybiško projekto įgyvendinimo.
„Išanalizavęs Telšių gyventojų poreikius, supratau, kad jiems trūksta būtent to, ką aš norėjau pasiūlyti – modernaus sporto klubo. Turėjau šiek tiek savo santaupų, o verslo planą paruošėme kartu su draugu. Aš pats visada laikiausi pozicijos, jog bendras verslas veda tik į pykčius tarp dviejų žmonių, todėl planą vysčiau jau tik savo jėgomis. Žinoma, tai kainavo daugiau laiko, tačiau idėjų nereikėjo su niekuo derinti, todėl tuo pačiu buvo ir paprasčiau“, – teigia S. Mankevičius.
Sporto klubo savininkas juokauja, kad ne be reikalo didžiausių pasaulių įmonių pradžia visuomet būna savo namų garažuose – tik pradėjęs tokiomis sąlygomis supranti kiekvieno cento svarbą.
Planas nebūtų pavykęs be pagalbos iš išorės
Sporto entuziastas pasakoja, jog planas gauti finansavimą buvo itin paprastas – S. Mankevičius tiesiog pristatė savo idėją keliems skirtingiems bankams ir vienas jų sutiko tokiam planui skirti paskolą. Duris „Džiugas GYM“ atvėrė 2016-ųjų gruodį ir nuo tada džiaugiasi didžiuliu lankytojų srautu.
„Norėdami palengvinti paskolos finansinę naštą kreipėmės į INVEGA dėl dalinio palūkanų kompensavimo priemonės, finansuojamos iš Europos regioninės plėtros fondo. Vasarą, kai tiek klientų, tiek pajamų sporto klubai natūraliai turi mažiau, įsitikinome, kad tai buvo labai teisingas sprendimas“, – pasakoja verslininkas.
Sporto centras „Džiugas GYM“ taip pasinaudojo galimybe kompensuoti dalį darbuotojų darbo užmokesčio pagal priemonę „Parama darbui“, finansuojamą iš Europos socialinio fondo. Nepaisant visų iššūkių, kuriuos teko įveikti, S. Mankevičius teigia, jog turėdamas viską pakartoti greičiausiai rinktųsi tuos pačius sprendimus. Visų pirma, jo teigimu, judėti pirmyn jėgų visuomet suteikė faktas, jog dirbama ne dėl bet kokio projekto, o dėl vaikystės svajonės įgyvendinimo. Kitas verslininko patarimas – nebandyti vos pradėjus karjerą atkąsti per daug: „Iš asmeninės patirties galiu pasakyti, jog norintiems pradėti verslą jauniems žmonėms pirmiausia reikėtų imtis smulkių projektų. Nepradėjęs nuo smulkesnių veiklų, žmogus neišmoks tinkamai elgtis su pinigais. Tik supratus, kaip reikia valdyti finansus, galima imtis stambių investicijų ir tapti svarbiu žaidėju“.