*alt_site_homepage_image* *alt_site_co_fund_image*
lt
en
Verslui Finansavimo partneriams

Kaip įmonę greičiau pastatyti ant kojų

Dažnai kartojama, kad, pradedant verslą, svarbiausia yra gera idėja. Tačiau jos nešti tarsi vėliavos neužtenka: jokio verslo nesukursi į jį neinvestuodamas. O lėšų dažniausiai pritrūkstama: net jei pagal verslo planą numatytų pinigų pradedantysis ir yra sukaupęs, kai pradeda juos investuoti, pastarieji išsibaigia kur kas anksčiau, nei planuota.

Todėl klausimas, iš kur gauti lėšų verslui įsukti, yra vienas aktualiausių. Juolab bankai su jaunu verslu dažniausiai nė į kalbas nesileidžia. Viena iš išeičių yra susirasti privatų investuotoją. Tarkim, verslo angelą, kuris prisidės ne tik pinigais, bet ir pasidalins patirtimi.

Būtent investuotojo patirtį kaip vieną iš esminių dalykų yra akcentavęs Gintaras Glicas, medinių grindų MB „Bonum Wood“ vadovas.

„Galėtume kreiptis į banką ir imti paskolą. Bet nusprendėme ieškoti investuotojo, kad gautume iš jo ne tik lėšų, bet ir žinių, patirties. Jeigu žmogus turi laisvus 2 mln. Eur, kuriuos gali investuoti, vadinasi, jis yra geresnis verslininkas už mus, nes mes tų dviejų milijonų neturime. O iš geresnių visada galima ir reikia mokytis“, – yra sakęs verslininkas.

Beje, „European Business Angels Network“ duomenimis, 90–95% įmonių nesulaukia penktojo savo gimtadienio. Įmonių, į kurių veiklą nuo pat pradžių įsitraukia verslo angelai, tikimybė pasiekti šį jubiliejų gerokai didesnė – penktąjį jubiliejų švenčia 30–50% jų.

Lietuvoje vis daugiau privačių investuotojų nusiteikę skirti pinigų jaunam verslui, kuris, jų akimis, yra perspektyvus. Neseniai pranešta, kad viešasis rizikos kapitalo Koinvesticinis fondas, valdomas UAB „Kofinansavimas“, jau netrukus pasirašys ir pirmą kofinansavimo sutartį. Šiuo metu fondo privačių investuotojų sąraše yra 31 verslo angelas ir keturios rizikos ir privataus kapitalo fondų valdymo įmonės.

Kol kas aktyviausiai finansavimo galimybėmis domisi sveikos gyvensenos, medicinos, biotechnologijų bei informacinių technologijų verslų steigėjai.

Kur kas greičiau

Kad verslo angelų pagalba padeda greičiau ir tvirčiau atsistoti ant kojų, patvirtina ir VŽ kalbinti startuoliai. Pavyzdžiui, UAB „Latgala“ sukūrė platformą „Lympo.lt“,­ kurioje per nepilnus metus jau užsiregistravo per 500 trenerių – dauguma iš Vilniaus

„Neabejojome, kad svarbiausia verslo sėkmei – pati idėja. Ja patikėjo vienas verslo angelų fondas ir garantavo mums finansavimą,” – sako Ada Jonušė, „Lympo.lt“ bendraturtė.

Ji neneigia, kad be verslo angelo pagalbos taip greitai platformos, į kurią jau investuota per 27.000 Eur, nebūtų pavykę sukurti, tad startuolio veiklos pradžia būtų gerokai užtrukusi.

Portalo verslozinios.lt informacija: https://www.vz.lt/verslo-valdymas/2018/01/28/kaip-imone-greiciau-pastatyti-ant-koju#ixzz55ZNGQ45W

Žaliųjų finansų institutas