„Invega“ kartu su tarptautiniais partneriais kurs naujas verslo finansavimo priemones novatoriškoms įmonėms
UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) pateiktas pasiūlymas kurti naujas finansavimo priemones, skirtas novatoriškoms labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms (MVĮ), sulaukė pripažinimo ir tapo vienu iš Europos Komisijos rengiamos tarpregioninio bendradarbiavimo programos „Interreg Europe“ atrankos laimėtoju. Pasiūlymas buvo teiktas kartu su tarptautiniais partneriais, pateko tarp 54-ių atrinktų dalyvių iš 234 pateiktų paraiškų ir bus vykdomas pagal tarptautinį projektą „Finansiniai instrumentai inovacijoms“ (Innova-FI) dviem etapais penkerius metus.
„Nauji sprendimai, kurie padeda verslininkams pritraukti finansinių išteklių, padedančių plėtoti ir rinkoje diegti savo produktus, yra labai reikalingi. Todėl nepaprastai svarbu remti MVĮ, kad jos galėtų ištirti naujų ir inovatyvių verslo idėjų ar produktų mokslinį, technologinį ar komercinį potencialą ir jį realizuoti“, – sako „Invega“ generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.
Innova-FI projektu bus siekiama gerinti regionines inovacijų ekosistemas ir sukurti tam skirtus finansinius instrumentus, bus stiprinami „Invegos“, kaip institucijos, gebėjimai kurti ir įgyvendinti priemones. Projekte taip pat numatyta parengti finansinių priemonių novatoriškoms MVĮ gaires, dalytis gerąja praktika tarp Europos Sąjungos šalių, siekiant ieškoti perspektyviausių priemonių novatoriškiems verslams finansuoti, bei prisidėti prie MVĮ konkurencingumo didinimo. Tikimasi, kad naujos finansavimo priemonės, sukurtos remiantis geriausia praktika, ir ypač aktualios inovatyviam verslui, dar labiau atitiks verslo lūkesčius ir poreikius.
Be Lietuvos („Invega“), projektą įgyvendins dar 7 partneriai iš Portugalijos (National Innovation Agency), Lenkijos (Regional Development Agency in Bielsko-Biała), Ispanijos (IVACE (Valencia Institute for Business Competitiveness), Italijos (Friuli Innovazione – Research and Technology Transfer Centre), Slovėnijos (Government Office for Development and European Cohesion Policy), Graikijos (Business and Cultural Development Centre), Belgijos (Startup Europe Regions Network (SERN).
Pagrindinis programos „Interreg Europe“ tikslas – tarpregioninio bendradarbiavimo pagalba gerinti politikos krypčių ir programų, skirtų regioninei plėtrai, įgyvendinimą, sukurti stiprią, konkurencingą ir investicijomis grindžiamą aplinką verslui, kuri būtų svarbus ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo variklis.