*alt_site_homepage_image* *alt_site_co_fund_image*
lt
en
Verslui Finansavimo partneriams

Įmonių darbuotojams – galimybė tobulintis

Personalo specialistai ir vadovai vieningai sutaria, kad investicijos į personalo kvalifikacijos kėlimą yra būtinos ir neišvengiamos, jei įmonė planuoja augimą. Nors daugelis pripažįsta, kad darbuotojų ugdymas ir kompetencijų plėtimas turėtų būti vienas iš įmonių prioritetų, realybė dažnai pasirodo kiek kitokia. Tačiau pastaraisiais metais galima stebėti teigiamą tendenciją, kad įmonės vis aktyviau investuoja į darbuotojų žinių gilinimą, motyvacinių sistemų kūrimą įmonės viduje.

„Kompanijos, kurios nori sėkmingų finansinių rezultatų, kurios nori augti, išlaikyti klientus bei pritraukti naujų, kurti inovacijas – privalo turėti darbuotojų, kurie kurtų vertę. Darbuotojai taip pat nori augti, tobulėti, pasiekti daugiau, atlikti darbus sparčiau ir lengviau, uždirbti daugiau. Kad tai taptų įmanoma, darbuotojai turi mokytis. Nors dažnai gal nėra pastebima, didžioji dalis mokymosi proceso vyksta kasdien: atliekant naujas užduotis, kuriant ir įgyvendinant projektus, atliekant praktiką kitame skyriuje, mokantis iš mentoriaus ar juo tampant, duodant ir siekiant grįžtamojo ryšio, dalinantis savo gerosiomis praktikomis kompanijos viduje ar išorėje ir t.t. Bet vien tokio mokymosi neužtenka. Kai norime didesnio postūmio, pokyčio, greitesnio rezultato, turime investuoti ir į formalius mokymus“, – sako „Adform“ personalo vadovė strateginiams projektams Agnė Klasavičienė, kuri konkurso „Aš myliu savo įmonę“ finaliniame renginyje svečiams kalbėjo apie bendravimo svarbą bei grįžtamojo ryšio kultūrą, kuri prisideda prie darbuotojų motyvacijos bei įsitraukimo didinimo.

Anot specialistės, mokymai yra vienas iš būdų kelti darbuotojų motyvaciją ir suteikti jiems daugiau atsakomybių vykdant savo kasdienes pareigas. Įmonėje dirbantys specialistai turėtų būti patys suinteresuoti savo profesinių įgūdžių tobulinimu bei žinių gilinimu. Tai garantuoja ne tik sėkmingą karjerą, bet ir stabilią vietą darbo rinkoje.

„Nuo kiekvieno darbuotojo žingeidumo priklauso, kiek darbuotojas mokysis. „Adform“ mes sakome, kad kiekvienas darbuotojas yra atsakingas už savo tobulėjimo kelią, o įmonė, vadovas ir personalo specialistai yra atsakingi, kad sukurtų mokymuisi palankią ir skatinančią aplinką“, – sako A. Klasavičienė.

Tačiau dažnai mažos ir labai mažos įmonės neturi pakankamai finansinių išteklių, kuriuos galėtų skirti darbuotojų mokymams bei kvalifikacijos kėlimui. Lietuvoje darbdaviai dažnai skundžiasi, kad nepavyksta rasti kvalifikuotų specialistų, galinčių kurti aukštos pridėtinės vertės produktus ar paslaugas, valdyti sudėtingus įrenginius ar tiekimo grandines. Tokių kompetencijų turintys specialistai šiandien yra paklausiausi darbo rinkoje. Specialistų trūkumas gali paskatinti įmones aktyviau investuoti į turimų darbuotojų kompetencijų kėlimą. Būtent todėl UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) ragina įmones pasinaudoti lengvatine priemone „Kompetencijų vaučeris“, finansuojama Europos socialinio fondo lėšomis, kuri suteikia galimybę darbdaviams kompensuoti iki 4 500 Eur siekiančias darbuotojų mokymo išlaidas.

„Priemone „Kompetencijų vaučeris“ gali pasinaudoti privatūs juridiniai asmenys ir valstybės ar savivaldybės įmonės, veikiančios ne trumpiau nei vienerius metus. Pasirašius dotacijos sutartį ir pasirinkus mokymų teikėją bei mokymų programą iš Ūkio ministerijos bei VšĮ „Versli Lietuva“ svetainėse skelbiamo Mokymų teikėjų ir mokymų programų sąrašo, įmonės darbuotojai gali mokytis 12 mėnesių laikotarpyje. Mokymams pasibaigus, darbdaviai gali susigrąžinti dalį darbuotojų mokymams skirtų lėšų. Priklausomai nuo įmonės dydžio, kompensavimo intensyvumas gali siekti 70–80 proc.“, – sako INVEGA Priemonių valdymo skyriaus projektų vadovė Vilija Šveikauskienė.

INVEGA atstovės teigimu, ši negrąžintina subsidija ne tik palengvina įmonėms už darbuotojų kvalifikacijos kėlimą tenkančią finansinę naštą, bet neretai tai tampa ir gera motyvacine priemone – darbuotojai turi galimybę kelti kvalifikaciją, įgyti naujų kompetencijų bei geriau prisitaikyti prie nuolat kintančių darbo rinkos reikalavimų. Tobulėjimui palankių sąlygų sudarymas yra vienas iš stipriausių veiksnių, kuriančių teigiamą atmosferą darbo vietoje. Tačiau tik bendros darbuotojų ir darbdavių pastangos gali garantuoti įmonės sėkmę. Tiek vadovai, tiek patys darbuotojai turėtų aktyviai ieškoti galimybių kelti savo kvalifikaciją ir pasinaudoti rinkoje esančiomis galimybėmis.

Portalo tv3.lt informacija

Žaliųjų finansų institutas