*alt_site_homepage_image* *alt_site_co_fund_image*
lt
en
Verslui Finansavimo partneriams

„Ilgo ūso“ darželį įkūrusi Jurgita: „Nei valstybiniuose, nei privačiuose darželiuose nebuvo to, ko ieškojau“

Antrus metus skaičiuojantis „Ilgo ūso“ darželis – natūraliai gimęs Jurgitos Pakusės projektas. Tris vaikus auginanti moteris pasakoja, kad verslo idėja atsirado lyg savaime – ji tiesiog nerado kokybiško, jos požiūrį atitinkančio ugdymo atžaloms. Taigi palaikoma sutuoktinio ėmėsi savo viziją įgyvendinti pati.

Nerado, ko tikėjosi

Verslo planų iki motinystės Jurgita Pakusė pasakoja neturėjusi – dirbo mažmeninėje prekyboje, keliose skirtingose įmonėse teko dirbti ir parduotuvių vadove, taigi darbų organizavimas ir vadovavimas nebuvo svetimas.

Moters gyvenimą visiškai pakeitė motinystė, kuriai Jurgita paskyrė penkerius metus – susilaukė trijų atžalų, kurių amžiaus skirtumas visai nedidelis – 2 m., 3 m. ir 5 m. Būtent tada moteris pradėjo domėtis kokybišku ugdymu, vaikų asmenybės formavimu ir pan. dalykais, taigi labai atsakingai rinko darželį ir savo atžaloms. „Nuo pat vaikų laukimo domėjausi, kaip juos reikės auginti, mokyti ar auklėti, turėjau savo aiškią viziją ir nuomonę, ko siekiu, todėl ir darželiui kėliau aukštus reikalavimus, įsivaizdavau, kad tėvai ir ugdymo įstaiga „eina išvien“ ir kartu augina žmogų“, – savo požiūrį dėstė trijulės mama.

Išleidusi vyriausiąją į valstybinį darželį Jurgita nusivylė ten esančia padėtimi, o privačiuose darželiuose rado tik gražias sienas, bet ne tai, ko ieškojo – kokybiško visaverčio ugdymo šiuolaikiniam vaikui gyventi šiandieniame pasaulyje. Taigi, kaip sako pašnekovė, konkreti verslo mintis, planai atsirado iš natūralaus poreikio – noro auginti vaikus taip, kaip įsivaizduoja.

Moteris pasakoja, kad mintys galvoje sukosi ilgai, tačiau pasiryžti jas įgyvendinti skatino sutuoktinis:  „Mane labai palaikė mano vyras – matė, kaip aš tuo gyvenu, su jo palaikymu ir pradėjau įgyvendinti savo viziją.“

Buvo nelengva, bet noras stūmė pirmyn

Pirmoji „Ilgo ūso“ darbo diena buvo praėjusių metų vasario 1 diena. „Mintis išgryninome ir reikalavimai buvo aiškūs jau metai iki tol. Ilgiausiai užtrukome ieškodami veiklai tinkamų patalpų. Nors idėja tikėjau, bet visgi tai pirmas verslas ir nenorėjome rizikuoti itin didelėmis investicijomis, todėl patalpas siekėme išsinuomoti. Vieta, tinkamas patalpų išdėstymas, reikalavimų vaikų darželiams atitikimas lėmė, kad patalpų aktyviai ieškojome 8–9 mėnesius“, – apie idėjos įgyvendinimą pasakojo Jurgita.

Suradus patalpas veiklai buvo ruoštasi apie 3 mėnesius, o Jurgita, kol vyko remonto darbai, atrinkinėjo personalą. „Atvėrę darželio duris jau turėjome 4 vaikus, iš kurių – du savi. Pirmieji klientai atsirado dar nesant darželiui, patikėjo mano vizija ir tuo, kad galiu tai įgyvendinti“, – pasakojo darželio įkūrėja.

Šiandien, atvirauja Jurgita, vertindama nueitą kelią, atliktą sunkų darbą, supranta, kad verslas – ne kiekvienam, bet kai noras už viską didesnis, įmanoma: „Kai žinai, kas laukia, sunkiau pasiryžti. Pradėdama žinojau, kad bus sunku, bet didelis noras ir aiškūs tikslai stūmė pirmyn.“

Tiesa, verslininkė atkreipė dėmesį, kad nėra taip lengva ir rasti tinkamų darbuotojų. „Buvome tam pasirengę, girdėjome aplink signalus, kaip sudėtinga rasti tinkamų darbuotojų, bet kol pats su tuo nesusiduri, tinkamai neįvertini. Dabar, kai jau dirbame daugiau nei metus ir esame šiame segmente žinomi – kiek lengviau, tačiau toliau augdami su darbuotojų trūkumu vis dar susiduriame“, – tikino moteris.

Trūksta informacijos

Pradėti verslą Lietuvoje, pasak Jurgitos, nėra sunku, lyg ir užtenka didelio noro, tačiau su iššūkiais, aišku, susidurti tenka.

„Anksčiau nesupratau buhalterinės apskaitos, neturėjau teisinės patirties ir nesupratau kartais keistai atrodančių reikalavimų. Neturėjau verslo valdymui reikalingų žinių, kai pradedi pats ir nuo nulio, nerasi lengvai prieinamos ir aiškiai pateiktos informacijos. Čia padeda asmeninė aplinka, taip pat buhalterinės ar teisinės kompanijos, bet iš pirmo žvilgsnio ši dalis atrodo paprastesnė“, – patirtimi dalijosi moteris.

Kalbant apie kitą verslo pusę – pačią veiklą, verslui, pašnekovės teigimu, reikia turėti rinkoje reikalingą ir patrauklų produktą bei mokėti jį parduoti: „Šios dvi dalys mano atveju nebuvo sudėtingos, pavyko pasiekti tai, ko užsibrėžiau, o klientai tai įvertina.“

Jurgita taip pat atkreipė dėmesį ir į kitą itin svarbų aspektą – piniginį. „Finansai svarbūs tiek verslo pradžioje, tiek jau jį plečiant. Pirmąjį įsikūrimo etapą finansavome asmeninėmis lėšomis, tolesnei plėtrai, papildomų grupių įrengimui kreipėmės į kredito uniją, kuri suteikė lengvatinę paskolą iš „Verslumo skatinimo fondo 2014-2020, finansuojamo Europos socialinio fondo lėšomis“. Apie šią priemonę žinojome ir anksčiau, tačiau turint realiai veikiantį verslo modelį pasiskolinti iš šio fondo pasirodė paprasčiau. Pasinaudoję šia paskola gavome papildomą galimybę kompensuoti darbo užmokesčio išlaidas pagal priemonę „Subsidijos verslo pradžiai“, – pasakojo Jurgita.

Konkurencijos nebijojo

Konkurencinės aplinkos Jurgita tikina tikrai nebijojusi, juokauja, kad prieš tai juk buvo potenciali visų konkurentų klientė. „Nesužavėjo tai, ką konkurentai darė, tikėjau, kad yra niša būtent tokiam ugdymui ir tokiai kokybei, kokią aš mačiau. Šis tikėjimas, vizijos turėjimas yra būtinas“, – neabejojo moteris.

Žinoma, dauguma verslo kūrėjų taip tiki savo produktu, kad nemato realios padėties rinkoje, ir jų produktai ar paslaugos pasirodo rinkai nereikalingos, svarstė moteris, tačiau džiaugėsi, kad jos atveju taip nenutiko.

„Džiaugiamės, kad šiandien mums sekasi puikiai, mes keičiame Lietuvą ir ugdome vaikus, kad jie užaugtų savarankiški, turintys tikrąsias vertybes, mokantys pasirinkti ir rasti geriausią sprendimą, kritiškai mąstyti, būti empatiški“, – savo vertybes dėstė moteris.

Po pirmų veiklos metų „Ilgas ūsas“ jau turėjo surinkę pusę darželio, o antruosius metus planuoja sutikti visiškai užpildę esamų patalpų galimybes.

 

https://www.15min.lt/verslas/naujiena/bendroves/ilgo-uso-darzeli-ikurusi-jurgita-nei-valstybiniuose-nei-privaciuose-darzeliuose-nebuvo-to-ko-ieskojau-663-969746

15min.lt informacija

Žaliųjų finansų institutas