Blakstienų studijos įkūrėja Gabija Gasiūnaitė: „Aš gyvenu svajonių gyvenimą“
„Mane apibūdinti sudėtinga. Esu labai dinamiška ir nenusėdinti vietoje. Gimiau Lietuvoje, o užaugau penkiose valstybėse“, – taip apie save pradeda pasakoti Šeimos kredito unijos narė Gabija Gasiūnaitė. 2012 -aisiais metais Gabija pradėjo verslą Italijoje ir planavo gyventi svetur, tačiau prieš dvejus metus jos ateities planai pakrypo Lietuvos link. Mažiau nei prieš mėnesį Vilniuje duris atvėrė blakstienų priauginimo studija „2HD-Lashes“, kuriai vadovauja Gabija.
Verslas sugrąžino į Lietuvą
Pokalbio pradžioje Gabija užsiminė, kad yra dinamiška ir nenusėdinti vietoje, būtent tai akivaizdu iš daugybė veiklų ir jos pasakojimo apie save.
„Esu gimusi Lietuvoje ir užaugusi pasaulyje. Nuo ankstyvos vaikystės teko gyventi penkiose svečiose šalyse. Vidurinę mokyklą baigiau Lietuvoje ir 2008-aisiais metais išvykau gyventi į Italijoje esančią Sardinijos salą. Ten įstojau į Kaljario universitetą ir baigiau finansų ekonomikos bakalauro studijas. Taip pat pradėjau ir tarptautinės vadybos magistrą, bet likus mažai laiko iki studijų pabaigos teko rinktis tarp nuosavo verslo, papildomų darbų ir mokslų, nes buvo fiziškai per sunku“, – prisimena Gabija.
Baigusi studijas, Gabija jau turėjo savo pirmąją įmonę Italijoje. Tačiau tokiai aktyviai merginai netrūko ir papildomos veiklos: tuo pat metu dirbo Buhalterių studijoje, kitoje įmonėje tvarkė finansus ir buvo gavusi vamzdynų inspekcijos roboto valdymo teises. Nors iš pažiūros tai nemoteriškas darbas, o ir aplinkinių reakcijos buvo įdomios, tačiau šia veikla Gabija retkarčiais užsiimdavo. Ji prisipažįsta visada tikėjusi, kad bet koks darbas, kuris yra sąžiningas, yra geras.
„Tie metai, kai dirbau ir studijavau, buvo per sunkūs. Suderinti keturis darbus ir mokslą buvo gana sudėtinga. Nusprendžiau šiek tiek sulėtinti darbo tempą ir pasimėgauti gyvenimu, todėl 2014-aisiais mano gyvenime įvyko perversmas ir išsikrausčiau gyventi į Egiptą. Dvejus metus ten gyvenau ir kas tris savaites grįždavau į Italiją vienai savaitei padirbti. Iš tiesų tuo metu kai kuriais mėnesiais turėdavau dvidešimt ir daugiau skrydžių darbo ir poilsio tikslais“, – pasakoja pašnekovė.
Prieš dvejus metus Gabijos gyvenimas taip susiklostė, kad savo turimą verslą sumanė perkelti į Lietuvą. Nors iš anksto jokių planų ir neturėjo, tačiau verslas grąžino į gimtinę. Paklausta, kodėl grįžo, Gabija teigia, kad taip išėjo natūraliai.
„Manau, gyvenimas turi labai daug galimybių ir daugelis žmonių turi daug svajonių, kurių neišnaudoja. Svajonės yra gerai, bet galima dabartį paversti svajone ir gyventi bus be galo smagu. Aš gyvenu svajonių gyvenimą“, – savo gyvenimą su svajone lygina Gabija.
Atsitiktinis hobis virto verslu
Nuo jaunystės norėjusi dirbti finansų srityje ir niekada nesvajojusi apie savo verslą, šiandien Gabija blakstienų studijos savininkė ir steigėja. Gabija pasakoja, kad studijuodama atrado hobį – blakstienų priauginimą.
„Kartą nuėjau prisiauginti blakstienų ir mane jos pavergė, kad negalėjau atsigrožėti. Nežinau, iš kur kilo tokia mintis, bet vieną rytą atsibudau su mintimi, kad turiu išmokti tai daryti. Dėl dabartinio verslo įkūrimo esu labai dėkinga savo mamai. Jau po dviejų dienų baigiau pirmuosius mokymus, kuriuose mama buvo pirmas mano modelis. Kelerius metus blakstienų priauginimas man buvo kaip hobis po paskaitų. Niekada nesireklamavau, bet po kelerių metų netikėtai supratau, kad tai ne hobis, o normalus darbas, nešantis pelną. Tada nusprendžiau nueiti į dar vienus kursus, kurie pakeitė mano gyvenimą“, – įsitikinusi Gabija.
Lankydama kursus, Gabija gavo pasiūlymą tapti prekinio ženklo platintoja Italijoje. Iš pradžių dvejojusi dėl mokslų baigimo, Gabija suspėjo išsilaikyti egzaminus ir baigti studijas. Priėmusi sprendimą pradėti verslą, Gabija kreipėsi į Italijos mokesčių inspekciją, tačiau sulaukė atsakymo – pačiai įkurti įmonę yra neįmanoma.
„Man pasiūlė kreiptis į finansinę įmonę, kuri sutvarkytų visus reikiamus įmonės įkūrimo dokumentus. Tai mane labai suintrigavo. Vis dėlto nusprendžiau tai padaryti pati, užtrukau tris savaites, bet visas formas užpildžiau pati. Vos tik baigiau sutvarkyti dokumentus, apie mane pasklido informacija, nes gyvenau mažame miestelyje, ir man iškart pasiūlė darbą vienoje didžiausių buhalterijos įmonių Sardinijoje. Taip man gyvenime viskas ir klostosi, viskas gimsta vienas iš kito“, – savo sėkme dalijasi jaunoji verslininkė.
2016-aisiais metais „2HD-Lashes“ keitė savo darbo profilį ir struktūrą ir Gabija įsigijo dalį šio prekinio ženklo. Šiuo metu ji turi teises prekiauti Europoje, Azijoje ir Afrikoje. Įmonė veiklą vykdo Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Anglijoje, Airijoje, Norvegijoje, Egipte, Italijoje ir kiekvienais metais planuoja plėstis į kelias naujas rinkas. Pastaruoju metu įmonė numačiusi vykdyti plėtrą arabų šalyse.
Verslas kaip šeima
Gabijos nuomone, „2HD-Lashes“ yra didelė šeima. „Mes turime nuostabius platintojus įvairiose valstybėse. Manau, mano įmonė yra kaip šeimos verslas, nes mano šeima yra nuostabi, visuomet mane palaiko ir padeda. Taip pat kartu su manimi dirba fantastiška administratorė Inesa ir didžioji pagalbininkė – rinkodaros ir plėtros į arabų šalis vadybininkė Austėja. Ji mano dešinioji ranka ir labai džiaugiuosi, kad būdama mano drauge, pasitikėjo manimi ir visa galva nėrė su manimi į šią avantiūrą, kurios iki šiol daugelis žmonių nesupranta“, – gražių žodžių šeimai ir komandai negaili Gabija.
Prekės ženklo „2HD-Lashes“ platinimas Lietuvoje jau vykdomas septynerius metus, o pašnekovė priduria, kad Lietuvoje įmonė turi puikius konsignatorius Klaipėdoje, Kaune, Panevėžyje ir Tauragėje.
Blakstienų priauginimas – žinių ir kruopštumo reikalaujanti procedūra
Turbūt nekyla abejonių, kad blakstienų priauginimas yra labai preciziškas darbas. Neretai Lietuvoje sulaukiame nuostabos, kodėl ši procedūra tokia brangi. Kadangi šis darbas reikalauja daug kruopštumo, nuolatinių tobulėjimo kursų ir profesionalių priauginimo priemonių, todėl ir kaina atitinkama. Taip pat vienas priauginimas yra atliekamas 2-3 valandas, tiek laiko reikia išsėdėti, nors ir skauda nugarą ar akis.
„Mūsų studijoje kainos svyruoja nuo 30 iki 60 eurų, priklausomai nuo klientes poreikių. Klientė, prisiauginusi blakstienas, gali džiaugtis kerinčiu žvilgsniu ir džiaugtis ilgesniu miegu rytais, nes tušą galima pamiršti. Labai svarbu deramai atsirinkti meistrę, kuria galima pasitikėti, nes akys – vienas jautriausių organų“, – mano Gabija.
Prieš pasirenkant meistrę, Gabija taip pat pataria paprašyti parodyti darbų nuotraukų, įsitikinti, kad naudojamos priemonės yra kokybiškos. Gabija siūlo nepataupyti dėl savo pačių sveikatos ir gerovės, nes tai nėra tiesiog paprasta procedūra, nereikalaujanti žinių ir kruopštumo. Gabija pastebi, kad Lietuvoje blakstienų priauginimo procedūra yra sumenkinta specialybė, kuri užsienyje yra ypač vertinama, o kai kuriose pasaulio šalyse priauginimo kainos siekia ir 500 eurų.
Prie verslo sėkmės prisidėjo Šeimos kredito unija
Kad nuosavas verslas įgautų pagreitį, Gabija pasinaudojo finansine pagalba pagal priemonę „Verslumo skatinimo fondas 2014-2020, kuris finansuojamas iš Europos socialinio fondo“. Pradėjusi domėtis Europiniais fondais ir finansavimo galimybėmis, Gabija kreipėsi į UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA), kuri nukreipė į Šeimos kredito uniją.
Taip ir prasidėjo bendradarbiavimas su Šeimos kredito unija, kuris tęsiasi iki šiol. „Šeimos kredito unija yra nuostabi, jau pavadinimas viską pasako: Šeima. Man teko dirbti su labai malonia ir savo darbą tiksliai atliekančia Kristina Gylyte – Bagdonavičiene, kuri manimi patikėjo ir palaikė viso proceso metu. Esu jai be galo dėkinga už nuoširdžią pagalbą. Jei ne Kristinos kantrybė ir nuoseklumas, nebūčiau įgyvendinusi šio projekto“, – dėl savo projekto sėkmės įsitikinusi Gabija.
Linki pradėti gyventi
Paklausta, ko palinkėtų žmonėms, turintiems verslo idėjų, bet nedrįstančių jų įgyvendinti, Gabija linki pabėgti iš komforto zonos ir pradėti gyventi. „Labai svarbu verslo pradžioje neprarasti budrumo, mokėti susitvarkyti finansus, nepadaryti neapgalvotų sprendimų ir nepasijusti per daug turtingais. Juokiuosi, kad mano verslo sėkmę lemia, kad visada galvoju, jog bankrutuosiu. Tai man padeda likti budriai ir tinkamai dėlioti pinigų srautus. Jaunų verslų didžiausias sunkumas gali būti netikslingai nukreipti pinigų srautai neapgalvojus „o kas, jeigu?“
Gabija atvirauja, kad nuosavas verslas yra beprotiškai sunkus užsiėmimas, tačiau apima neapsakomas jausmas, kai kažką padarome. Verslo įkūrėja pataria, kad svarbu susikurti gera verslo modelį, nebijoti naujų idėjų, keliauti ir matyti, kaip dirba konkurentai toje pačioje srityje. „Būkite atviri tam, ką jums duoda gyvenimas. Ir jums pasiseks“,– nuoširdžiais linkėjimais baigia pokalbį Gabija.
Šaltinis: www.unija.lt (Šeimos kredito unija)